Acorus americanus

 

 

Acorus americanus

 

rozmiar:
40,0 do 150,0 cm
opis:
Odporna , wieloletnia i podwodna roślina o cylindrycznym aromatycznym kłączu o średnicy około 3 cm, pełzająca i rozgałęziona. Liście w kształcie szabli o długości 60 cm i szerokości 0,5 cm. Kwiatostan prosty 5 do 10 cm długości, żółtawy zielony z małymi hermafrodytycznymi kwiatami.
Istnieją trzy odmiany :
acorus Acorus calamus var. angustifoluis, Ta odmiana tropikalna jest lepiej przystosowana do życia w akwarium ze względu na jej niewielkie rozmiary.
Acorus calamus Var. verus również tropikalny.
Acorus calamus Var. vulgaris, różnorodność występująca w naturze, gdzie jest ona coraz rzadsza.
pochodzenie:
Pierwotnie z południowo-wschodniej Azji, następnie gatunek ten był wprowadzany sukcesywnie w Ameryce Północnej, a następnie w Europie w XVI wieku.
wymagania:
10 do 22 ° C ; pH 6,50 do 7,50 ; twardość 5 ° d GH przy 25 ° d GH ; oświetlenie silne ;
wzrost:
powolny
zastosowanie:
duża roślina do zimnej wody, duża, nie nadaje się do akwariów, bardziej wskazana do akwaterrarium, jako tło, najbardziej wskazana do stawów i oczek wodnych.
rozmnażanie:
rośliny przeznaczone do rozmnożenia powinny być wsadzone do doniczek, wstawione do niewielkiego poziomu wody (10-20 cm) nad korzeniami, powinny być systematycznie i dobrze podlewane, po 1-2 lat wyrasta kłącze, które trzeba wykopać, umyć i swobodnie włożyć do wody (staw, akwarium itp)po ok. miesiącu zacznie wyrastać z uśpionych pąków od 20 do 50 nowych roślin. Gdy liście będą miały ok.3 cm można wyciąć z matecznego kłącza i wsadzać jako pojedyncze rośliny.

 

 

fot: Jack Greenlee, US Forest Service

Obrazy Google

 

(13)Wszystkie zdjęcia są własnością ich autorów.
Zostały użyte na stronie wyłącznie w celach informacyjnych.
All pictures are property of their authors.
They were used on the site for information purposes only

6923total visits,1visits today

You may also like...

?